Zakup bliźniaczego domu – czy opłaca się rozważać takie rozwiązanie

Osoby, jakie decydują się na postawienie swojego wymarzonego domu, mają do dyspozycji wiele możliwości. Wybór konkretnego projektu będzie w dużym stopniu uzależniony od posiadanej działki, ale też oczekiwań i możliwości finansowych. Jeśli ktoś dysponuje trochę mniejszym budżetem, to ciekawym rozwiązaniem może być w jego przypadku bliźniak. Aktualnie projekty domów bliźniaków także dostępne są w dużej ilości, a to rozwiązanie ma parę ciekawych zalet, nad którymi warto się zastanowić.

Wiele osób obawiać się tu może tego, czy takie bliskie sąsiedztwo nie będzie jednak niewygodne i uciążliwe. Jednak się tu nie ma czego bać. Pomimo tego że budynek jest jeden, to jednak będą to dwa niezależne lokale, z oddzielnymi podwórkami i bramami. Przy odpowiednim zaplanowaniu całości można to tak urządzić, że mimo bliskiego sąsiedztwa da się zachować sporo prywatności i intymności.

Na pewno za postawieniem takiego domu będą też przemawiać sprawy finansowe. Przede wszystkim potrzeba będzie do tego tylko niewiele większa działka, niż przy niezależnym domu, choć na dużej rzecz jasna bliźniaka także można postawić. Kolejną oszczędność mieć się będzie na kosztach budowy. To bierze się z tego, że jedna ściana budynku będzie wspólna, dzięki czemu odpadnie sporo materiałów i robocizny. Znacznie tańsza jest też dalsza eksploatacja jeśli chodzi o ogrzewanie, ponieważ tego typu budynki mają naprawdę dobre parametry cieplne. Sąsiad znajdujący się bezpośrednio za ścianą bardzo się przydaje przykładowo przy wyjazdach, bo będzie mógł popilnować domu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić