Czy opłaca się dawać swoim zwierzakom mniszek lekarski

Zapewne każdy kojarzy niewielkie, białe kulki, jakie spotkać można na praktycznie każdej łące. Popularnie zwana mleczem lub dmuchawcem roślina to nic innego, jak mniszek lekarski, a nazwa ta przez przypadek się nie wzięła. Posiada ona bowiem mnóstwo naprawdę cennych właściwości, z których od dawna wykorzystuje naturalna medycyna. W praktyce do zastosowania nadawać się będą wszystkie części tej rośliny, czyli kwiaty, liście i korzenie. Ponieważ powszechnie rośnie ona w wielu miejscach, to jest bardzo popularnym i lubianym przez zwierzęta roślinożerne pokarmem. Stanowi cenny i wartościowy pokarm, dostarczający wielu cennych odżywczych składników. Ale z zalet mniszka skorzystać też można także po jego wysuszeniu.

Ta roślina bowiem zachowuje swoje cenne właściwości, a w takim stanie nadaje się bardzo dobrze również do tego, żeby je podawać wielu różnym gatunkom. Nawet nie w formie pokarmu, ale aby zadbać o ich zdrowie i kondycję. Nieduże nawet, lecz regularnie podawane porcje mniszka lekarskiego w długoterminowym okresie bardzo mogą się przydać, ze względu na liczne związki i substancje które się znajdują w tej roślinie. W pozytywny sposób wpływa on chociażby na pokarmowy układ, regulując proces trawienia i tym samym poprawiając pracę pokarmowego układu.

Mniszek wykazuje także właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, a to z kolei ma przełożenie na ładny, zdrowy wygląd sierści i skóry. Regularne podawanie tej właśnie rośliny również istotnie wpływa na poprawę naturalnej odporności i zapobiec może powstaniu różnych chorób i schorzeń. To jest rezultatem zawartości wielu witamin i minerałów, takich jak na przykład witaminy A, C i D czy żelazo i potas, lecz również flawonoidów i barwników. Z pewnością wspomnieć też warto o oczyszczających właściwościach, spożywanie tej rośliny może bowiem pomóc w usuwaniu niebezpiecznych toksyn. Jeżeli ktoś będzie miał możliwość, to sam sobie może pozbierać i ususzyć liście mniszka i zrobić ich zapas na wiele miesięcy. Bez problemów można też taki susz znaleźć w wielu internetowych sklepach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić