Makijaż permanentny – kiedy warto się nad nim zastanowić

O zaletach makijażu permanentnego miało się okazję przekonać wiele kobiet. Po pierwsze zapewnia on wysoką trwałość, nawet do kilku lat, i przez ten czas praktycznie nie ma potrzeby poprawiania czegokolwiek i spędzania czasu przed lustrem. Dlatego też świetnie sprawdza się u pań, jakie nie umieją się same dobrze malować lub po prostu nie mają na to czasu i ochoty.

Sam zabieg przypomina trochę robienie tatuażu, ale różni się jedną ważną rzeczą. To znaczy cały barwnik wprowadza się znacznie płycej pod powierzchnię skóry, przez co nie pozostaje tam na stałe, lecz po jakimś czasie zostaje wchłonięty. Najczęściej efekty utrzymują się od kilkunastu miesięcy do kilku lat. Oczywiście podczas jego wykonywania bardzo ważne musi być przestrzeganie ustalonych procedur i środków ostrożności, ponieważ jest to mimo wszystko inwazyjny zabieg. Dlatego też makijaż permanentny Gdynia wykonywać się powinno jedynie w sprawdzonych salonach kosmetycznych, dysponujących odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Również nie każdy może go wykonać, na przykład przeciwwskazaniem będzie ciąża i karmienie, uczulenie na barwniki czy też pewne schorzenia. Z reguły całe wykonanie jest dzielone na dwa oddzielne etapy. Przed zaczęciem pierwszego należy przygotować się odpowiednio biorąc leki przeciwopryszczkowe przez kilka dni wcześniej. Wkłuwanie barwnika pod skórę przeważnie będzie trwało dwie do trzech godzin, choć czasami czas ten się wydłuży. Zupełnie bezbolesne to nie jest, u części pań będzie sie pojawiał wyłącznie lekki dyskomfort, ale niektóre odczuć mogą silniejszy ból.

W związku z tym że zostaje naruszana wierzchnia warstwa naskórka, to częstym objawem będzie obrzęk i zaczerwienienie. Objawy takie to coś zupełnie normalnego i powinny po kilku dniach całkiem ustąpić. Nie ma potrzeby brania długiego urlopu czy chorobowego, bo już następnego dnia da się pracować. Po zagojeniu skóry trzeba jeszcze raz się zjawić w gabinecie, w celu poprawienia i skorygowania ewentualnych niedoskonałości. Zaleca się, aby przez parę tygodni od takiego zabiegu ograniczać opalanie, bo spowodować ono może różne komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić