O czym warto pamiętać przy wyborze listew przypodłogowych

Jeżeli ktoś planuje ułożyć na podłodze deski albo panele, to pamiętać też musi o zakupie listew przypodłogowych. Listwy takie spełniają kilka istotnych zadań, i warto zadbać o to, żeby je możliwie jak najlepiej dobrać. W pierwszej kolejności chronią one podłogę na końcach przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewniają równocześnie elegancki, łatwy wygląd, przykrywając mało estetyczne dziury, niezbędne do pozostawienia podczas kładzeniu podłogi. Dodatkowo dzięki swojej budowie łatwo w nich można ukryć różne kable i przewody, na przykład do telewizji czy internetu.

Dostępne są one w kilku różnych wysokościach, a także dużej ilości wzorów i kolorów. Sporo osób dobiera takie listy kolorystycznie je dopasowując do ścian i podłogi. Lecz są też tacy posiadacze domów i mieszkań, jacy decydują się na kontrastowe połączenia, jakie również przy właściwym doborze będą się ładnie prezentować. Listwy dobierać także można do koloru drzwi, jest to również często wybierane rozwiązanie. Istotną sprawą podczas doboru listew będzie ich wysokość, a ta w dużym stopniu będzie zależała od wielkości wnętrza. W przypadku małych pomieszczeń najlepiej sprawdzają się listwy o wysokości do 6 cm, za to w większych wnętrzach pomyśleć można o modelach posiadających nawet 10 cm wysokości. Dla optycznego wyglądu ważne jest też dopasowanie koloru do ściany i podłogi, należy to także mieć na uwadze podczas wyboru.

Obecnie listwy produkowane są z paru materiałów, które się od siebie różnią wyglądem oraz ceną. Nadal dużą popularnością cieszy się drewno, zapewniające dużą trwałość i ciekawy wygląd. Klienci często wybierają także listy wykonane z MDF, dostępne są one w dużej liczbie motywów i kolorów. Bogata kolorystyka to także ważna zaleta listew zrobionych z PCV, które są najtańszym rozwiązaniem. Jeżeli ktoś szukał będzie tego typu listew, to ma parę możliwości do dyspozycji, jedna z nich to podanie w oknie wyszukiwarki hasła listwy białe wzory i przeglądnięcie zwróconych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić