Co na posadzkę? Warianty desek oraz paneli

Deska barlinecka jest najlepszej klasy posadzką złożoną z trzech pokładów. Będzie ona w pełni wykonana z drewna i nie poddana żadnym przeróbką. W jej produkcji powiązano łatwość montażu z walorami estetycznymi. Deska jest odporna na wszystkie odkształcenia oraz uszkodzenia mechaniczne, co zapewnia izolacje akustyczną i termiczną. Największa zaleta tego typu podłogi jest jej stu procentowa ekologiczność.

Można ją wykorzystywać w pokojach dziecinnych i sypialniach. Oprócz standardowej trzy warstwowej techniki, materiał ma też siedem warstw lakieru. W pierwszej kolejności lakiery gruntujące, a w następnej kolejności akrylowe podkłady aż po lakier nawierzchniowy utwardzony poprzez promienie UV. Wszystkie trzy warstwy tej posadzki są wykonane z drzewa.

Dwie pierwsze z drzewa iglastego, a kolejna jest zależna od życzenia konsumenta. Możemy nawet zamówić panele podłogowe absolutnie surowe oraz sami je oporządzić – przetestuj panele Kalisz. Po kilku latach użytkowania posadzkę możemy rozebrać oraz poddać szlifowaniu, potem wystarczy ją polakierować aby jeszcze raz uzyskać wysokiej klasy deskę barlinecką. Kiedy zdecydujemy się na podłogę z deski barlineckiej czeka nas kilka istotnych wyborów. Po pierwsze powinniśmy wybrać klasę drzewa z jakiej podłoga będzie wykonana. Klasy fundamentalne to rustic, exclusive, natur, selekt oraz family. Kolejne typy różnią się kontrastem, rozmiarem sęków i kolorystyką. Potem czeka nas wybór pomiędzy deską trzylamelową, a deską jednolamelową.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić