Czy warto pomyśleć o ubezpieczeniu swojego psa czy kota

Zabranie do swojego domu kota albo psa to też wzięcie za niego dużej odpowiedzialności. Zwierzakowi zapewnić trzeba bowiem wodę i wyżywienie, dopilnować jego higieny, a jeżeli okaże się to niezbędne zająć się też leczeniem. Z są związane jakieś koszty, które przy wypadku albo chorobie mogą naprawdę być wysokie. Z takich też powodów posiadacze zwierząt coraz częściej zastanawiają się nad zakupem odpowiedniej polisy, która by w takich sytuacjach bardzo pomogła.

Jak można zauważyć, ubezpieczenie psa online zaczyna być dostępne w coraz większej ilości towarzystw ubezpieczeniowych. Co prawda póki co można ją zakupić wyłącznie w formie dodatku do innego ubezpieczenia, lecz należy się cieszyć, że w ogóle takie możliwości się pojawiły.

W zależności od firmy ubezpieczeniowej, polisa na zwierzęta będzie obejmowała różny zakres ryzyk. Przeważnie będzie to możliwość leczenia w przypadku choroby albo wypadku, koszty uśpienia czy też kradzież. Bardzo przydającą się i wartą rozważenia możliwością jest ochrona OC. W przypadku, gdy zwierzak narobi jakiś szkód lub ugryzie kogoś, to odszkodowanie z tego tytułu zostanie wypłacone przez ubezpieczyciela.

Standardowe ubezpieczenie psa online to wydatek kilkudziesięciu złotych na rok, tak więc już po jednym nieplanowanym odwiedzeniu weterynarza się ono zwróci. Co ważne, polisą mogą zostać objęte nie tylko psy i koty, ale także inne zwierzęta. W wielu firmach ubezpieczeniowych będą to ptaki i rybki, lecz jeżeli zacznie się dobrze szukać, to znajdzie się również polisy na chomiki, świnki morskie, króliki a nawet konie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić