Dlaczego blogi oparte na WordPressie cieszą się taką popularnością

Blogi cieszą się od dawna ogromnym powodzeniem, jak widać po statystykach, spory procent wszystkich stron w internecie ma właśnie taki charakter. A nie ma lepszego narzędzia do tego, aby swój blog poprowadzić, niż WordPress. Co też jest łatwe do zrozumienia, jeżeli się przyglądnie ogromnym możliwościom tej platformy. Po pierwsze jest całkowicie darmowy, nic nie trzeba za niego płacić. To nie oznacza wcale, że żadnych kosztów się nie poniesie, lecz są one naprawdę niewielkie.

Na przykład można kupić jakiś motyw graficzny, ale takiej potrzeby wcale nie ma. Jeżeli ktoś chce, to może też skorzystać z darmowych, wtedy tylko będzie musiał zgodzić się na link do strony autora. Kolejnym wydatkiem będą domena i hosting, jeżeli ktoś zdecyduje się na prowadzenie takiego bloga pod własnym adresem. Wówczas trzeba się liczyć z kosztem około 300 złotych na rok, ale to będzie naprawdę niedużo w stosunku do tego, gdyby trzeba było wykonać taki serwis praktycznie od początku. Kolejną bardzo dużą zaletą WordPressa jest szybkość i łatwość instalacji.

Osobie, która już posiada jakieś doświadczenie nie powinno to zająć dłużej niż kilkadziesiąt minut, i po tym czasie będzie gotowe wszystko do tego, żeby publikować pierwsze wpisy. Poza tym na większości hostingów założenie WordPressa można dostać w pakiecie, bez konieczności robienia czegokolwiek. Wszystko jest dostępne z poziomu panelu administracyjnego, i w przeciągu kilku minut można uruchomić działającą stronę. Z pewnością popularność tej właśnie platformy bierze się również z tego, że daje ona duże możliwości pod kątem SEO.

Przy odpowiednim skonfigurowaniu wszystko bardzo ładnie się zaindeksuje, a dodatkowo bardziej zaawansowani użytkownicy dp dyspozycji mają dużo wtyczek, za pomocą których mogą sprawnie zarządzać wszystkimi linkami. Z uwagi na te zalety bardzo łatwo zrozumieć, że dużo blogów, takich jak na przykład https://www.cojaczytam.pl/, zostało opartych na WordPressie, bo rozwiązanie to jest tanie, skuteczne i dające bardzo duże możliwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić