Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego neony LED zyskały obecnie tak dużą popularność

{Niewiele osób wie, że tak bardzo popularne neony mają już ponad 100 lat, bowiem pierwsze zaczęły się pojawiać już na początku XX wieku. Tak więc widać, że reklama neonowa ma naprawdę długą historię, która tak naprawdę wcale nie uległa zakończeniu. Klasyczne neony są wykonywane ze szklanych rurek napełnionych mieszaniną szlachetnych gazów. W zależności od tego, jaki był skład tej mieszanki, to otrzymywano różny kolor światła. Takie neony na ścianę czy instalowane na dachach i konstrukcjach na pewno robią duże wrażenie, ale posiadają kilka dość istotnych minusów. Przede wszystkim ich produkcja jest bardzo pracochłonna, a poza tym ze względu na wykorzystanie nie są one zbyt odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Przy jakiejś awarii czy uszkodzenia najczęściej takiego elementu naprawić się już nie dało, tylko trzeba było zrobić nowy. Dlatego też wydawało się, że taki nośnik reklamy zacznie powoli znikać z naszych ulic, kiedy na rynek wkroczyła technologia ledowa. Ledowe diody jako źródło oświetlenia wdarły się przebojem kilkanaście lat temu, praktycznie zupełnie wypierając dotychczasowe rozwiązania technologiczne, także na rynku reklamowym. I okazało się w pewnym momencie, że neony led są świetną alternatywą dla klasycznego neonu, dając nieznane do tej pory możliwości w tym zakresie.

Po pierwsze wykonuje się je z mocnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu napis ledowy dokręcony do ściany bez większych problemów wytrzyma długie lata na zewnątrz. Kolejną ich zaletą jest niskie zużycie energii, co przy obecnych cenach i trosce o środowisko jest niezwykle ważne. Klienci na pewno docenią też praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie kształtów i kolorów.

Tworzywo sztuczne jest znacznie łatwiejsze do formowania niż szklane rurki, przez co każdy może sobie zrobić neon na zamówienie dokładnie taki, jakiego będzie potrzebował. A możliwości na zastosowanie takich neonów są ogromne. Można z nich zrobić rozmaite szyldy z symbolami, logo czy napisami, lecz również duże, informacyjne napisy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY