Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego wykrywanie metali jest tak ważne przy wytwarzaniu żywności

{Podczas produkcji jedzenia konieczne jest zapewnienie wysokich standardów związanych z bezpieczeństwem. Niezwykle ważne jest miedzy innymi to, aby nic niepożądanego nie znalazło się we wnętrzu opakowania. I nie chodzi tu tylko o zanieczyszczenia chemiczne czy biologiczne, ale o metalowe przedmioty, które także znaleźć się mogą w żywności. Oczywiście nikt celowo ich tam nie będzie dawał, ale starczy że odłamie się jakiś fragment śruby czy obudowy, aby pojawił się problem.

Z takich też powodów podczas produkcji

Wytwórcy produktów żywnościowych spełniać muszą rygorystyczne normy jeżeli chodzi o proces produkcyjny. Niezwykle istotne rzecz jasna jest wykorzystywanie odpowiednich składników oraz pilnowanie czystości i higieny na każdym etapie. Lecz jest jeszcze jeden aspekt, o którym przeciętna osoba niewiele wie, a mianowicie detekcja metali. Okazuje się, że w przypadku linii produkcyjnych ten problem występuje dość często. Odłupane fragmenty obudów, jakieś części czy odkręcone śruby to coś, co absolutnie w jedzeniu pojawić się nie może. Z tego też powodu producenci żywności stosują różnego rodzaju urządzenia magnetyczne, które mają na celu wyłapanie wszystkich, najmniejszych nawet drobin metalu.

Urządzenia te najczęściej składają się z mocnych neodymowych magnesów, jakie są obecnie najsilniejszymi na rynku. Dzięki temu skutecznie wyłapują one wszystko, co posiada tylko magnetyczne właściwości i przypadkiem się znalazło w produkcie spożywczym. Pamiętać jednak należy, że separacja metali takim sposobem nie umożliwi wyłapania niepożądanych zanieczyszczeń z innych rodzajów metali, przykładowo aluminium albo miedzi. W takim przypadku trzeba stosować inne metody, żeby również przypilnować, aby nic nie przedostało się do jedzenia.

Jednym ze stosowanych sposobów jest separacja metalu przy użyciu urządzeni wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie. Detektory takie charakteryzuje duża skuteczność działania, i bardzo dobrze się sprawdzają w wielu zastosowaniach. Co jest istotne, dzięki odpowiedniej budowie ich pracy nie będą zakłócały elementy metalowe, z których został wykonany mechanizm taśmociągu czy sam sprzęt.

Przy detektorach metali bardzo ważne jest, w jaki sposób radzą sobie z najmniejszymi drobinkami. Przy modelach wyposażonych w magnesy neodymowe jest możliwość wychwytywania drobin, które mają wielkość nawet kilkudziesięciu µm. Urządzenia rentgenowskie także charakteryzują się wysoką precyzją działania, a dodatkowym ich plusem jest szeroka gama wyłapywanych metali.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY