Felgi – jak je dopasować na okres zimowy?

Kierowcy selekcjonując zmienne części do własnego samochodu kierują się przeróżnymi wytycznymi. Niezwykle wielką rolę w wyborze, głównie zewnętrznych, części samochodowych gra pora roku. Tak również jest w wypadku wyboru felg samochodowych, jakie kierowca wybiera na zimę. Według ekspertów i profesjonalnych kierowców na zimę bardzo dobre są felgi Jr Wheels, jakie są nadzwyczaj odporne w kłopotliwych warunkach atmosferycznych. Kierowcy są w stanie wybrać z felg stalowych lub ewentualnie aluminiowych.

Felgi aluminiowe są o wiele bardziej odporne na korozje, bo w trakcie malowania pokrywane są bezbarwną warstwą osłonową. Inaczej jest z felgami stalowymi, które nie są zabezpieczona przed działaniem korozji, a też w czasie zakładania kołpaku na taką felgę nieomalże w każdym przypadku zostaje ona porysowana. Należy jednakże pamiętać, iż nieważne czy wybierze się felgę stalową lub aluminiową, to o nią również należy dbać, co oznacza, że nieodzowne jest jej konserwowanie oraz czyszczenie, które opóźni zniszczenie.

Bezpieczeństwo jazdy w czasie zimy jest zwłaszcza ważne, biorąc pod szczególną uwagę ślizgawicę, opady śniegu, ciągłe zmiany temperatury. Lekkie felgi są w większości wypadków znacznie droższe niż ciężkie, stalowe, lecz też są znacznie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia. Poza tym latem, kiedy jezdnia jest z reguły sucha, rzadziej mokra po deszczu, sprawdzają się ekstra. Samochód prowadzi się z przyjemnością i z dużą wygodą. Należałoby polubić jazdę pojazdem, bo to gwarantuje to, że jest się także porządnym kierowcą, jaki zna swoje możliwości oraz umie ocenić warunki drogowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić