Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Felgi – jak je dopasować na okres zimowy?

Kierowcy selekcjonując zmienne części do własnego samochodu kierują się przeróżnymi wytycznymi. Niezwykle wielką rolę w wyborze, głównie zewnętrznych, części samochodowych gra pora roku. Tak również jest w wypadku wyboru felg samochodowych, jakie kierowca wybiera na zimę. Według ekspertów i profesjonalnych kierowców na zimę bardzo dobre są felgi Jr Wheels, jakie są nadzwyczaj odporne w kłopotliwych warunkach atmosferycznych. Kierowcy są w stanie wybrać z felg stalowych lub ewentualnie aluminiowych.

Felgi aluminiowe są o wiele bardziej odporne na korozje, bo w trakcie malowania pokrywane są bezbarwną warstwą osłonową. Inaczej jest z felgami stalowymi, które nie są zabezpieczona przed działaniem korozji, a też w czasie zakładania kołpaku na taką felgę nieomalże w każdym przypadku zostaje ona porysowana. Należy jednakże pamiętać, iż nieważne czy wybierze się felgę stalową lub aluminiową, to o nią również należy dbać, co oznacza, że nieodzowne jest jej konserwowanie oraz czyszczenie, które opóźni zniszczenie.

Bezpieczeństwo jazdy w czasie zimy jest zwłaszcza ważne, biorąc pod szczególną uwagę ślizgawicę, opady śniegu, ciągłe zmiany temperatury. Lekkie felgi są w większości wypadków znacznie droższe niż ciężkie, stalowe, lecz też są znacznie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia. Poza tym latem, kiedy jezdnia jest z reguły sucha, rzadziej mokra po deszczu, sprawdzają się ekstra. Samochód prowadzi się z przyjemnością i z dużą wygodą. Należałoby polubić jazdę pojazdem, bo to gwarantuje to, że jest się także porządnym kierowcą, jaki zna swoje możliwości oraz umie ocenić warunki drogowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY