Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak pielęgnować wrzosy oraz azalie?

Do roślin wrzosowatych zaliczamy różaneczniki, wrzosy, wrzośce oraz azalie. Te pierwsze są ozdoba naszych skwerów późną wiosną. Wrzosy natomiast są symbolem jesieni. Są one dosyć wymagające w uprawie. Wszelkie kwiaty należące do tej rodziny roślin wymagają półcienistego oraz spokojnego. Muszą być osłonięte od przeciągów oraz silnych wiatrów, które im szkodzą. Perfekcyjną dla nich glebą jest ta o kwasowym odczynie, warto to spowodować przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego i systematycznego podlewania. Żeby woda nie wyparowywała za szybko, warto podsypywać ziemię korą sosnową lub ewentualnie torfem. Będzie to też chroniło roślinę przed niektórymi chorobami. Różaneczniki są florami niesłychanie wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak oraz na zanieczyszczenia środowiska. Należy odpowiednio wybrać miejsce, w jakim je posadzimy.

Bez żadnych zahamowań należy im dostarczać składników odżywczych z grupy makro i mikroelementów. Na zimę obowiązkowo wypada je ubezpieczyć przed zmarznięciem oraz trzeba zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Więcej o wrzosach na wrzos. Kwiaty cebulowe kwitną już przedwczesną wiosną, są trwalsze oraz o wiele bardziej odporne na zmiany temperatur niż inne rośliny. Ich pielęgnacja wymaga dużo pracy, niemniej jednak efekt na pewno jest jej warty. Wiosna jest dobrą porą na sadzenie cebulek, z jakich latem wyrosną piękne kwiaty.

Nim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich rozmieszczenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy chcieli wykopać cebulki. Właściwy pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych i bylinowych na jednej grządce. Byliny kwitną następnie, więc kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe i kolorowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY