Jak wybrać dobrą maszynę do docinania styropianu

Styropian jest bardzo popularnym materiałem, powszechnie się go wykorzystuje w pracach wykończeniowych i budownictwie, ale też i do zabezpieczania różnych przedmiotów przed wysyłką. Dlatego też firmy, które mają z nim dużo do czynienia, pomyśleć powinny o zakupie specjalistycznego sprzętu do jego docinania, co poprawi znacząco ich codzienne obowiązki. Maszyna do cięcia styropianu raczej nie będzie jakimś dużym wydatkiem, a naprawdę może pomóc w realizacji zadań, i co najistotniejsze pozwolić oszczędzić mnóstwo cennego czasu.

Najczęściej spotykane styropianowe arkusze mają wymiary 50 na 100 centymetrów, tak więc dobrze by było, jeśli gilotyna do cięcia styropianu umożliwi ich pełne przecięcie, także po przekątnej. Przydatnym w wielu sytuacjach rozwiązaniem jest też możliwość cieniowania arkuszy. Drut oporowy zostaje wtedy zawieszony na ustawionej wysokości, dzięki czemu uzyskuje się dwie cieńsze płyty z jednej grubej.

W przypadku dobrych urządzeń spodziewać się też można możliwości wycinania nietypowych kształtów, co umożliwia zawieszenie drutu oporowego w pozycji pionowej. Taka funkcjonalność w szczególności się sprawdza w branży zajmującej się wykańczaniem wnętrz, gdzie niejednokrotnie pojawia się potrzeba docięcia czegoś w nietypowych kształtach. Żeby cięcie styroduru było realizowane szybko i sprawnie, to zasilanie maszyny musi być odpowiedniej mocy. Bardzo ważna jest też jej wytrzymałość i trwałość na uszkodzenia mechaniczne. Często przecież praca realizowana jest w bardzo różnych warunkach, i taki sprzęt nie może ulec zepsuciu z jakiegoś błahego powodu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić