Jakie są plusy utworzenia własnego firmowego bloga

Większość z nas jest świadomych tego, jak ogromnie dużo rozmaitych informacji jest obecnie w sieci internetowej. Większość z nas też doskonale wie, że nie należy ufać wszystkiemu, co się w sieci znajdzie. W naszym internecie obecnie funkcjonuje prawie milion stron, o bardzo zróżnicowanej tematyce. W praktyce każdy z nas może sobie taką stronę otworzyć, ponieważ koszty tego są naprawdę niskie. I posiadając taką stronę publikować w zasadzie wszystko, co tylko nie będzie zabronione przepisami.

Dotyczy to zarówno prywatnych osób, jak również firm, nie ma tu żadnych większych ograniczeń. O ile za materiały niedozwolone przepisami, takie jak propagowanie przemocy albo szerzenie nienawiści ponieść można określone konsekwencje, to w przypadku nierzetelnych lub nieprawdziwych rzeczy już ewentualne konsekwencje raczej autora nie spotkają. A takie sytuacje wynikać mogą z kilku rzeczy. Po pierwsze wiele osób posiadających własne strony raczej nie przykłada większej na to, co na nich umieszcza.

Lecz coraz częściej zdarzają się sytuacje, że dane treści mają służyć manipulacji ludźmi, wywoływaniem lęków, niepokojów czy uprzedzeń do jakiś grup. Są to działania celowe, zaplanowane i wykonywane przez kogoś, kto ma w tym jakieś wymierne korzyści. Z tego też powodu niezwykle istotne jest, żeby nie mieć zaufania do wszystkiego, co znalezione zostanie w internecie. Niestety wiele osób tak postępuje, bezkrytycznie podchodząc do tego, co przeczytają, przez co ktoś nimi zaczyna manipulować.

Zresztą od niedawna coraz częściej słyszy się o tak zwanych fake newsach, czyli informacjach nieprawdziwych, lecz z uwagi na swoją formę i treść wywołujących określoną reakcję czytelników. Walka z czymś takim nie jest łatwa, ponieważ w licznych przypadkach na pierwszy rzut oka trudno jest określić, czy coś rzeczywiście jest prawdziwe, czy jednak nie. Z tego też powodu najlepiej korzystać pewnych źródeł, na przykład takich jak https://www.codziennaporcjainformacji.info/, co do których ma się pewność, że zawierają wiarygodne informacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić