Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Które podkłady pod tapety są najlepsze

Położenie tapet na ścianie ma dużo plusów, z tego też powodu ich popularność od kilku lat systematycznie rośnie. Z pewnością w dużej mierze przyczyniają się do tego nowoczesne materiały podkładów, lecz również i możliwość kupowania takich tapet zdalnie.

Takie rozwiązanie jest wygodne i praktyczne, wystarczy odwiedzić jakiś polecany tapeta mural sklep, wyszukać odpowiedni motyw, zdecydować się na podkład i po kilku dniach dostaje się do domu zamówienie. Obecnie kupujący do wyboru mają kilka różnych podkładów, które różnią się od siebie ceną i właściwościami.

Najmniej kosztują podkłady papierowe. Ich dużą zaletą jest wygodne klejenie i ładne odwzorowanie kolorów, lecz nie będą się one nadawały do wilgotnych pomieszczeń i nie można ich zmywać. Flizelinowe tapety mają od środka cienką warstwę flizeliny, dzięki czemu są grubsze i wyśmienicie maskują wszelkie nierówności na ścianach. Niejednokrotnie posiadają też warstwę odporną na zmywanie, dzięki czemu sprawdzą się w miejscach o większym ryzyku zabrudzenia.

Najwięcej kosztują tapety na podkładzie winylowym, ale mają one też najlepsze parametry. Przede wszystkim świetnie oddają barwy – każda tapeta imitacja cegły przez długie lata cieszyć będzie oczy pięknym motywem, bez ryzyka zbladnięcia. Ale też wykazują dużą odporność na wodę, przez co świetnie sprawdzą się takich pomieszczeniach łazienki czy kuchnie. Kupując tapetę warto też pomyśleć o odpowiednim kleju, bo nie każdy do każdego podkładu się nadaje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY