Nieprzyjemne odczucia po zażyciu substancji o działaniu psychoaktywnym

Nieprzyjemne odczucia po przyjęciu substancji psychoaktywnej nie są w końcu czymś wydarzającym się rzadko, czyli nie jest czymś dziwnym, że informacje w ich temacie pojawiają się na portalu. Każdy badtrip bez wątpienia będzie dłużej przypominany przez osobę, która go doświadczy, czyli dobrze będzie na początku dbać o swój maksymalny poziom komfortu. Pomimo takich bad tripów wiele osób nadal bierze środki odurzające i opisują swoje doznania na różnych forach internetowych.

Pojawiły się także badania o charakterze naukowym na ten temat, ukazujące, iż bad tripy często mogą dzielić się na trzy kategorie: przeżycia niekorzystne, halucynacje a także zaprzeczanie.

Standardowo tripy po przyjęciu substancji psychoaktywnej są czymś przyjemnym, natomiast bad tripy przydarzają się równie z taką samą częstotliwością. Nie da się tak naprawdę przewidzieć, jak konkretny środek halucynogenny będzie oddziaływać na daną osobę. Symptomy po przyjęciu narkotyku mogą być przeróżne. W wersji łagodnej mogą to być przytłaczające rozmyślania aż do postaci rozbudowanej, kiedy to dojdzie do przerażających halucynacji, jakie mogłyby doprowadzić nawet do wypadku lub mogłyby zagrażać życiu.

Zła podróż jest spersonalizowanym doznaniem i dlatego nie warto spożywać narkotyków, a już z pewnością nie w takiej sytuacji, {gdy|kiedy| jest się w trudnym stanie. Warto przekładać to na inny czas. Odczucie takie może być efektem nieodpowiedniego set and setting, czyli negatywnego ukierunkowania psychicznego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić