Nieruchomości – mieszkania nowe czy z rynku wtórnego?

To pytanie pewnie każdy kupujący miejsce zamieszkania zadawał sobie przynajmniej kilka razy. Bo też i decyzja do najłatwiejszych nie należy. Aktualnie na rynku nieruchomości mamią coraz atrakcyjniejsze oferty zupełnie oryginalnych mieszkań jak z bajki – specjalista ds. nieruchomości kraków. W szeregu przypadków są one położone w uroczych zakątkach w rozmaitych częściach miasta bądź na jego obrzeżach.

Deweloperzy proponują również szereg udogodnień, na przykład w postaci ochroniarzy, jacy zapewniają bezpieczeństwo na osiedlu, na jakim sprzedawane są mieszkania. Z kolei mieszkania z rynku wtórnego to inwestycja o wiele tańsza i w szeregu przypadków nie wymagająca nadmiernie zaawansowanych prac remontowo-wykończeniowych.

Trzeba jednakże pamiętać, iż każda z tych opcji ma zarówno dobre jak i kiepskie aspekty. Po raz następny newralgiczną rolę muszą odegrać nasze preferencje i możliwości finansowe. Jeśli jesteśmy w stanie zainwestować wyższą kwotę oraz zdobyć za nią o wiele bardziej surowy stan, jakkolwiek za to śmiały i na przykład w atrakcyjnej lokalizacji, wówczas propozycja deweloperska jest dobrym rozwiązaniem.

Jednakże dla osób ceniących tańsze oraz pewniejsze rozwiązania, miejsce zamieszkania z rynku wtórnego odpowiedniej spełni ich oczekiwania, albowiem, zależnie od jakości danej nieruchomości, nakład sił oraz pracy będzie na pewno znacznie mniejszy aniżeli w oryginalnych oraz surowych mieszkaniach. Wysokie, w wielu przypadkach do tego zdobione, mieszkania w kamienicach stwarzają gigantyczne możliwości aranżacyjne. Plusów jest w gruncie rzeczy niezmiernie niemało. Miejsce zamieszkania w kamienicy łączy się z kolosalną powierzchnią do wykorzystania. Mimo że wielokrotnie metraż ten sam, w blokach zawsze będzie ciaśniej. Praktycznym minusem wydaje się być właściwie tylko kwestia ogrzewania, albowiem grubsze mury oraz wyższe ściany trudniej ogrzać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić