Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablice manipulacyjne – czy można zrobić samodzielnie

Dzieci zapoznają się ze światem na różne sposoby, a jednym z nich jest eksperymentowanie ze wszystkim, co wpadnie w ich małe rączki. Dlatego też w pierwszych latach trzeba uważać ogromnie na to, co się zostawia na widoku, bo każdy przedmiot może się stać obiektem zabawy. Ale w tym rozwoju można pomóc w bezpieczny sposób, dając maluchom jakieś ciekawe edukacyjne zabawki, jakie nie tylko zapewnią wiele godzin świetnej zabawy, ale też mogą pomóc w rozwijaniu zdolności manualnych.

W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się najróżniejsze tablice manipulacyjne. Z takich tablic mogą już korzystać nawet niemowlaki w okolicach roku, a i pięciolatki będą miały z nią co robić. Producenci dają szeroki wybór takich tablic, różnią się one zarówno wielkością, jak też zamontowanymi przedmiotami. Zaleca się generalnie, aby liczba tych ostatnich nie przekraczała dwudziestu, ponieważ wtedy tablica edukacyjna jest najlepiej wykorzystywana przez małych odkrywców.

Spore znaczenie dla edukacyjnych i poznawczych wartości mają przymocowane elementy, a w tym zakresie jest naprawdę dużo możliwości. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju koła zębate, jakimi można kręcić ile się chce, a także zatrzaski, przełączniki i suwaki. Postawić również warto na rzeczy wydające jakieś dźwięki, choć w ich przypadku dorośli będą musieli uzbroić się w sporo cierpliwości. Porządnie wykonana tablica sensoryczna zapewni maluchowi wielu godzin rewelacyjnej rozrywki, lecz, co istotniejsze, świetnie stymulować także będzie różne zmysły.

Kręcenie kółkami, przesuwanie wyłączników to świetny sposób na znaczne przyspieszenie motorycznego rozwoju malucha i poprawę jego ruchowej koordynacji. Rozmaite bodźce korzystnie wpływają na rozwój mózgu, a także poprawę wyobraźni i umiejętności poszukiwania rozwiązań problemów. Takie tablice edukacyjne dla dzieci posłużą w formie świetnej zabawki nawet przez kilka lat, i na pewno będzie to naprawdę trafiona inwestycja. Kupując tablicę edukacyjną należy jedynie zwrócić uwagę na wykonanie, ponieważ odpowiednie bezpieczeństwo w przypadku małych dzieci jest bardzo ważne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY