Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób zatroszczyć się o działkę oraz dom, kiedy pojawią się szkodniki?

Każdy z nas uwielbia siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na barwne, delikatne motyle, unoszące się nad kwiatami, roślinami. Obecność motyli świadczy o czystości danego obszaru, o ekologicznych uprawach – tam gdzie wykorzystywana jest chemia, nie uświadczymy tych ślicznych owadów.

Na terenach Polski, w różnych regionach występuje około 150 odmian motyli dziennych, a aby ich mieć jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować niezwykle łatwe zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy w następstwie tego tak dopasować rośliny, by motyle po prostu miały co jeść. Motyli krzew to roślina ulubiona przez motyle, jej zapach oraz duża ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, które jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle bardzo z przyjemnością korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników typu usuwanie pluskiew. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka także wabią tych ślicznych gości. Ze względu na fakt, że wiele owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozwoju stają się szkodnikami. Najważniejszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w jakim nie tylko motyle, lecz oraz inne owady odnajdą miejsce dla swojego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są fenomenalne w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie zadbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą łatwą.

Warto jest wcześniej zasięgnąć informacji, które ułatwią nam zagospodarowanie przestrzeni. Każde drzewko oraz kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszelkie kochają być polewane kolosalną ilością wody. Gleba tu również odgrywa gigantyczne znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy tak właściwie powinniśmy zamówić ziemie, która zagwarantuje prowadzonej przez nas roślinności prawidłowy rozwój oraz przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY