Wierzenia ślubne oraz przyrzeczenie małżeńska – jak przygotować się do ślubu?

Wierzenia ślubne są to te wszelkie ceremoniały których trzymają się generacje by mieć pomyślność w życiu. Trwa to do dziś, bo dużo osób ufa że jeżeli będzie się trzymało tych zasad to oraz małżeństwo będzie długo istnieć. Jednym z przesądów na jakie zwraca się uwagę jest sprawa ubioru. Tutaj dotyczy to głównie panien młodych. W większości wypadków mówi się że powinna ona mieć w swoim ubiorze coś starego, coś pożyczonego, coś oryginalnego oraz coś niebieskiego. Takie zabobony przeważnie powiadają o tym że panna młoda wstępuje w nowy związek i nowatorskie życie co ma jej przynieść tylko szczęście – najpiekniejszapannamloda.pl. Przesądem ślubnym jest też to że do buta wkłada się pieniążek jaki ma przynieść obfitość pieniężna. Jest jeszcze parę przesądów jakie ujawniają się w przeróżnych rejonach kraju absolutnie inaczej.

Tutaj może należeć zabobon dotyczący picia na dojściu alkoholu. Są to szkła w z wódką i mają się oba rozbić lub też oba nie rozbić kiedy są rzucane za siebie przez parę młodą. Jeżeli tylko jeden z nich się rozbije wówczas małżeństwo takie wyczekują trudne dni lub rozejście. Przysięga małżeńska jest to rodzaj ślubowania jaki tworzą sobie małżonkowie w trakcie imprezy ślubnej. Całość odbywa się przy obecności świadków i przybyłych gości. Ceremoniał jest że w pierwszej kolejności ksiądz formułuje dane słowa a po nim para młoda pojedynczo powtarza. Przysięga małżeńska mówi przede wszystkim o tym że mąż i żona mają równocześnie się kochać, poważać, trwać przy sobie i być ze sobą bez względu na okoliczności oraz do zakończenia życia.

Niewiele jest par które pamiętają wciąż przysięgę małżeńską wskutek tego po kilku latach wolno ją odnowić. Przysięga małżeńska jest wypowiadana w oczy małżonka i ręce pary młodej są zawinięte w kościelny szal. To jest znak powagi danej sytuacji i tego że są to święte słowa. Tu również nie da się ukryć swoich emocji, a w głównej mierze podniecenia które cały czas się czuje. Rota matrymonialna jest to jeden z ważniejszych elementów jakie zostają w pamięci każdego kto przybył na ślub. Nieraz też młodzi szykują się do tej chwili poprzez próby jakie odbywają w kościele.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić