Wkłady do kominków – o czym należy pamiętać przy wyborze

Kominki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród posiadaczy domów. Nie tylko zapewniają one ciekawy klimat w zimie, lecz również mogą służyć jako skuteczny sposób grzania. Żeby mogło tak być, to wybierać trzeba kominki przeznaczone do tego celu, to znaczy przede wszystkim posiadające właściwe wkłady kominkowe kawmet. Aktualnie pośród takich wkładów najpopularniejsze są dwa rozwiązania, to znaczy żeliwne i stalowe. Oba posiadają swoje zalety i wady, z jakimi warto się zapoznać przez zakupem.

Zdecydowanie lepiej jest poświęcić trochę czasu na szukanie i nieco większą kwotę, ale znaleźć wkład jaki spełni wszystkie oczekiwania. Wkłady kominkowe Hajduk żeliwne są bardzo trwałe i solidne. Ze względu na charakterystykę żeliwa wolniej się nagrzewają, ale też i przez dłuższy czas akumulują energię cieplną. Żeliwo to jednak dość kruchy materiał, z tego też powodu trzeba uważać przy użytkowaniu. Jeżeli pojawią się jakieś gwałtowne zmiany temperatury czy też nierówne rozgrzanie, to takim przypadku wkłady kominkowe kratki niekiedy pękają.

Takich problemów nie będzie z wkładami ze stali, które są dużo odporniejsze na mechaniczne uszkodzenia. Stal nie akumuluje tak dobrze ciepła, tak więc aby zwiększyć wydajność takie wkłady kominkowe Defro wykładane są od wewnątrz specjalnymi cegłami. W przypadku modeli stalowych wytwórcy dość często stosują jakieś dodatkowe rozwiązania, jakich nie spotyka się we wkładach żeliwnych, takie jak przykładowo komory z wtórnym spalaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić