Osoby z uzależnionych rodzin – w jaki sposób można im pomóc

We współczesnym świecie wcale nie jest trudno wpaść w jakieś uzależnienie. Bardzo powszechny przecież jest dostęp do alkoholu i innych używek, a jeżeli ktoś będzie zamierzał kupić narkotyki, to również nie będzie z tym miał większych problemów. Tego typu nałogi nie pojawiają się nagle, tylko czasami rozwijają się przez wiele lat, lecz w każdym przypadku mają negatywny na życie danej osoby jak też jej najbliższych, i to w wielu różnych obszarach. Aby zaspokoić swój nałóg z reguły jest potrzebne dużo pieniędzy, i bardzo często niekiedy kończy się jakąś pożyczką czy wyprzedażą domowych przedmiotów.

Dość powszechne są agresywne zachowania i przemoc w stosunku do dzieci czy małżonka, niekiedy kończące się nawet interwencją jakiś służb. To wszystko niesie ogromne psychiczne obciążenie osób muszących żyć z takim człowiekiem, i bardzo negatywnie wpływa na ich fizyczne i psychiczne zdrowie. Małżonkowie z jednej strony mogą odczuwać winę za taką sytuację, a z drugiej bronią taką osobę i próbują ją na różne sposoby chronić przed negatywnym skutkiem nałogu. Wszystko to niesie ogromne emocjonalne i psychiczne obciążenie, lecz również i przekłada się na kwestie zdrowotne. Zrezygnowanie z uczuć i potrzeb i brak dbania o siebie bardzo szybko się kończy różnymi problemami, niejednokrotnie dość poważnymi. Z tego też powodu jeżeli ktoś żyje z kimś uzależnionym, to powinien w pewnym momencie pomyśleć też o sobie, zwłaszcza że są obecnie ku temu naprawdę duże możliwości.

Jedną z nich jest na przykład terapia DDA w Warszawie, której głównym celem jest wsparcie osób które żyją z kimś będącym w nałogu. Taka pomoc przede wszystkim pozwoli wydostać się z psychicznego uzależnienia od potrzeba pomocy i poczucia winy, lecz również i nauczy tego, jak wyznaczać granice. Jest to bardzo ważne, ponieważ można dzięki temu zmienić podejście do życia i chociaż trochę cieszyć się z niego. Dlatego też warto zdecydować się na takie terapia DDA w Warszawie, gdyż naprawdę ono pomoże w poprawie swojego fizycznego i psychicznego stanu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić