W jaki sposób pozbyć się można lakieru na paznokciach

Wiele pań ozdabia bardzo chętnie paznokcie. W dalszym ciągu dużym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze lakiery, jakie są dostępne w ogromnej liczbie kolorów i odcieni. Dużym plusem takich lakierów będzie to, że łatwo je można samodzielnie nałożyć, bez konieczności udawania się do jakiegoś gabinetu. Lecz kobiety decydują się też bardzo chętnie na różnego rodzaju naklejane czy nakładane paznokcie, przykładowo akrylowe. Jeżeli zrobi się je dobrze, to będą się świetnie prezentowały przez dłuższy czas, a kluczowe w takim zabiegu będzie przygotowanie w odpowiedni sposób płytki paznokci. Jeśli znajdować się na nich będzie jakiś lakier, to obowiązkowo trzeba go ściągnąć, tak samo jak resztę zanieczyszczeń, jakie mogłyby wpłynąć na jakość klejenia.

Dlatego też bardzo ważnym elementem przygotowań będzie wyczyszczenie wszystkich paznokci, a najlepiej będzie się do tego nadawał odpowiedni zmywacz do paznokci. Aktualnie jest dostępnych parę różnych rodzajów zmywaczy, z tego też powodu za każdym razem należy dopasować najlepszy do potrzeb. Zmywacze tradycyjne, używane od wielu lat, zawierają przeważnie w swoim składzie sporą ilość acetonu. Ta substancja radzi sobie bardzo skutecznie z większością lakierów, lecz podczas jej stosowania należy zachować dużą ostrożność. Aceton jest bowiem dość agresywny, i przy delikatniejszych paznokciach może spowodować jakieś ich uszkodzenia.

Nie każdemu odpowiadał też będzie jego mocny, wyrazisty zapach. Jednak jeżeli potrzebny będzie jakiś bardziej łagodny zmywacz do paznokci, to również jest parę możliwości. Tego typu zmywacze zawierają w swoim składzie octan butylu lub etylu, te środki nie są tak mocne, lecz w duże części przypadków w zupełności wystarczą. Jeśli paznokcie mają być przygotowane do manicure hybrydowego, to trzeba zwrócić uwagę na to, żeby używany zmywacz nie zostawiał żadnej powłoki. Taka mogłaby bowiem zmniejszyć poziom przyczepności lakieru, i w rezultacie później odpadanie tego, co zostało naklejone. W sprzedaży znajdzie się bez problemów zmywacze przeznaczone właśnie do hybryd.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić