Wybielające paski – jak je stosować i czy są bezpieczne

Osoby, którym się marzą idealnie białe zęby mają do wyboru kilka opcji. Przede wszystkim należy zacząć od rezygnacji z papierosów oraz nieodpowiedniej diety, ponieważ są to główne czynniki powodujące powstawanie nieładnych przebarwień. Ale jeśli już ktoś ma już żółte zęby, to jeżeli nawet wprowadzi różne zmiany to i tak kolor raczej pozostanie. Z tego też powodu dużym zainteresowaniem cały czas się cieszą zabiegi wybielania, wykonywane przez profesjonalne gabinety stomatologiczne. Rezultaty tego typu zabiegów są długotrwałe, jednak liczyć się trzeba z dość dużym wydatkiem. Kolejną możliwością, dużo tańszą i możliwą do wykonania w domu, są paski wybielające. W ostatnich czasach cieszą się one dużym zainteresowaniem, także ze względu na swoją cenę.

Takie paski kupić bowiem można we wszystkich aptekach i wielu sklepach internetowych, a cenowo naprawdę dobrze wychodzą. Jeżeli ktoś planuje dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to w wyszukiwarce może podać hasło paski wybielające crest, a później przejrzeć otrzymane strony. Takie informacje przydają się bardzo, jeśli ktoś faktycznie będzie się decydował na wykonanie tego typu zabiegu. Tak naprawdę rzadko występują przy nim jakieś bardziej poważne skutki uboczne, ale trzeba i tak zachować odpowiednią ostrożność podczas nakładania pasków. Paski te bowiem zawierają silne substancje chemiczne, jakie jak nadtlenek karbamidu albo nadtlenek wodoru.

Te substancje po wchłonięciu przez zęba powodują jego wybielenie, ale w zetknięciu z tkankami miękkimi mogą wywołać podrażnienia. Dlatego też podczas nakładania pasków należy uważać, żeby w miarę możliwości nie dotykały one dziąseł, tak żeby zmniejszyć ryzyko ich podrażnienia. Jeśli ktoś nie do końca będzie miał pewność co do stanu swoich zębów i tego, czy nadawać się one będą do wybielania, to omówić to powinien ze swoim dentystą. Podczas nakładania niezwykle ważne jest też to, aby paski dobrze przylegały do powierzchni zębów. Jeżeli tak się nie stanie, to pewne części zęba mogą nie zostać odpowiednio wybielone i będzie to widać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić